Nový virus útočí na uživatele e-mailu od společnosti Seznam.cz

Prosinec 14, 2014  |  Autor Tomáš

Internetem koluje nový škodlivý program, který se vydává za oficiální aplikaci Seznam.cz E-mailu. Na napadeném počítači se snaží uživatele přesvědčit, aby si do svého chytrého telefonu nainstalovali prostředek pro jednodušší a bezpečnější práci se svou poštovní schránkou. Ve skutečnosti však do smartphonu propašují dalšího nezvaného návštěvníka.

Jestliže jste se stali obětí takového útoku, v žádném případě nevyplňujte své telefonní číslo a ani neinstaluje do svého telefonu aplikaci. Kontaktujte nás a my Vám pomůžeme s ostraněním nákazy. Jedině tak si ušetříte své finance.

Podrobný článek můžete nalézt na stránkách novinky.cz

Změna licencování Office 2013

Říjen 14, 2014  |  Autor Tomáš

Na základě zpětné vazby zákazníků, kteří požadovali větší flexibilitu, Microsoft změnil licenční ujednání pro sady Office 2013 a samostatně prodávané aplikace zakoupené v obchodě nebo u distributorů. Tato změna s okamžitou platností umožňuje zákazníkům, kteří si již koupili sadu Office 2013, a všem novým zákazníkům přenášet software z jednoho počítače na druhý.

Jak často může zákazník přenášet sady Office 2013 na nový počítač?
Zákazníci mohou přenést svou licenci a aktivovat ji na jiném počítači dle svého uvážení, ne však častěji než jedenkrát za 90 dní. Pokud dojde k selhání počítače v období před uplynutím 90 dnů, mohou zákazníci zavolat na linku podpory zákazníků společnosti Microsoft, kde jim pomohou přenést Office na nový počítač. Pro více informací využijte zákaznickou podporu.

Jak je to u zákazníků, kteří chtějí přeinstalovat svůj Office na stejném počítači? Je to možné?
Ano. Office je možné podle potřeby přeinstalovat na tom samém počítači. Zákazník může jednoduše přejít na stránky Microsoft a postupovat podle informací na obrazovce.

... zobrazit více

Pozor na "Exekuční příkaz"

Červenec 16, 2014  |  Autor Tomáš

Jde o spamovou zprávu rozesílanou účtočníky za účelem získání přístupu v vašemu internetovému bankovnictví.

Scénář tohoto e-mailu je zcela totožný jako byly ty předchozí. V textu útočník příjemci tvrdí, že dluží značnou částku, a pokud ji neuhradí, bude „zahájena exekuce“.

Součástí zprávy je také příloha s koncovkou „zip“. Po otevření této přílohy na příjemce čeká spustitelný soubor s koncovkou .exe, který kromě textového dokumentu obsahuje také počítačové viry.

Pokud e-mailovou zprávu tohoto charakteru obdržíte, rozhodně přílohu neotevírejte. V případě, že jste již přílohu otevřeli, bude nutné počítač odvirovat. Pokud si nejste jistí, že vir v počítači nemáte, nenavštěvujte své on-line internetové bankovnictví a nechejte si počítač prohlédnout a případně odvirovat.

Útočníci se chtějí dostat k vašemu bankovnímu účtu, proto se po nákaze tímto virem do internetového bankovnictví nepřihlašujte a ani nezadávejte v počítači žádná hesla či identifikační údaje. Nejprve nechejte počítač odborně prohlédnout a nákazy jej zbavit.

Text e-mailu se vždy trochu mění, jsou uváděny různé výše částek a mění se také jména odesílateů zpráv. Že se jedná o podvod, je patrné už na první pohled podle špatně skloňovaných slov a dalších chyb, které se v česky psaném e-mailu objevují

Kontaktní údaje

Tommy IT - Tomáš Krůžela
Hůrka 426, 687 51 Nivnice
telefon: +420 608 960 083, e-mail: servis@tommyit.eu
IČ: 02080508
ID datové schránky: 8inaaw7

Sledujte nás

facebook